Oferty pracy chałupniczej

  

O chałupnictwie

Ta forma pracy cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem wśród Polaków, a w związku z tym że powstaje coraz więcej rodzajów pracy chałupniczej wraz z rozpowszechnieniem się internetu chałupnictwo to już nie tylko składanie długopisów i robienie koszyków z siana. Tradycyjne oraz nowoczesne metody chałupnictwa poszukiwane są często przez osoby które mają problem z dojazdem do pracy, mieszkają na terenie dużego bezrobocia, muszą opiekować się dzieckiem czy są niepełnosprawne. Są to dziesiątki tysięcy osób miesięcznie które chcąc dorobić czy będąc w krytycznej sytuacji materialnej decydują się na chałupnictwo dzięki któremu można zarobić bez problemu 1200 zł, niekiedy zdarzają się również zarobki rzędu 2500zł co zależy oczywiście od szybkości i długości pracy lecz często się również zdarzają naciągacze. Koniecznie przeczytaj poniższy materiał który powie Ci jak nie zostać oszukanym!

Rodzaje pracy chałupniczej

Kiedyś chałupnictwo kojarzyło się z naklejaniem naklejek na zapalniczki, tworzeniu przedmiotów ze słomy czy szycie różnego rodzaju rękawiczek czy szalików i innych tego typu rzeczy, następnie ewoluował o napełnianie kartridżów do drukarek. Obecnie istnieje zapotrzebowanie również od ludzi którzy robią strony, i zamiast samemu tracić czas na pisanie tekstów lub artykułów wolą zlecić to komuś innemu kto zrobi to za niego. Także chałupnictwo ewoluowało i za pewne dalej będzie ewoluować. Poniżej przedstawię przykłady prac chałupniczych:
składanie długopisów, korali, bransolet, wyrób biżuterii pasmanteryjnej
haftowanie lub szycie
produkcja kopert, woreczków foliowych
napełnianie tuszów do drukarek
pisanie tekstów na strony, artykułów tematycznych
znajdywanie informacji w internecie
płatne nauczanie
tworzenie stron www

 

Nie daj się oszukać!

Niestety zdarzają się oszuści które żerują na ludziach ( czasem w bardzo trudnej sytuacji materialnej ). Przedstawię tutaj przykład: "Przeczytałam w gazecie ogłoszenie o skręcaniu długopisów". "Warunek był jeden. Należało przesłać pieniążki (już nie pamiętam ile) (.). Naiwna Sylwunia wysłała im pieniążki i na tym się skończyła moja praca przy skręcaniu długopisów", lub "Wpłaciłem na podane konto 30PLN i kontakt się urwał".

Dla tego najlepiej mieć poleconego przez przyjaciela lub po prostu sprawdzonego przez siebie pracodawcę. W innym wypadku trzeba szukać opinii o danym człowieku/firmie w internecie bo ludzie często opisując to jak zostali oszukani podają nr tel czy inne dane po których można dojść do tego czy ktoś jest oszustem czy uczciwym pracodawcą.

Inne przydatne informacje

Osobom wykonującym pracę nakładczą ( chałupniczą ) przysługują ograniczone prawa pracownicze, których katalog reguluje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 31 grudnia 1975 r. w sprawie uprawnień pracowniczych osób wykonujących pracę nakładczą, wydane na podstawie art. 303 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy.

Job search & Investment

Jeśli jesteś zainteresowany

Jeśli treści zamieszczone na naszej stronie zainteresowały Cię do tego stopnia że chcesz znaleźć dodatkowe źródło dochodów koniecznie wstąp do działu oferty pracy.

stat4u